Младият играч на Брайтън Джак Хиншелууд си осигури завръщаща се победа над Брентфорд
Breaking News | 2023-12-06 | 00:08:34

Английският национал до 19 години Джак Хиншелууд записа първия си гол във Висшата лига, за да спечели на Брайтън завръщането с 2-1 над Брентфорд на Amex Stadium.

18-годишният краен защитник, който записа едва петото си участие във висшата лига, засече с глава центрирането на Паскал Грос в началото на второто полувреме, след като изчисти удара на Йоане Виса от собствената си голлиния само минута по-рано.

Резервният капитан на Albion Грос изравни за домакините в първия период, след като те изостанаха в хода на играта до дузпа на Брайън Мбеумо.

Нападателят на пчелите Мбеумо по-късно беше принуден да напусне от неприятно изглеждаща контузия на глезена в една разочароваща вечер за гостите, докато неговият заместник Уиса може би имаше късмета да избегне червен картон през второто полувреме, защото замахна с ръка в лицето на Били Гилмор.

Спечелването на мача приносът на родения в Съсекс Хиншелууд, чийто баща Адам изигра 100 мача в лигата за Брайтън между 2002 и 2009 г., спечели на отбора си първа домакинска победа от 24 септември след три последователни равенства.

Изчерпаният Брайтън отново остана без множество ключови играчи поради контузии и наказания, тъй като те тръгнаха да търсят само втора победа в последните си девет излизания във висшия дивизион.

Чайките засенчиха незабравим начален период, лишен от действия с врата, преди Брентфорд да спечели при небрежна защита, за да грабнат преднината в 27-ата минута с първата си атака.

Капитанът на Bees Виталий Янелт беше свален от Ян Пол ван Хеке след впечатляващ пробив в наказателното поле и Mbeumo хладнокръвно прати Джейсън Стийл погрешно начин да намери долния ляв ъгъл от 12 ярда.

Брайтън бе отбелязал и допуснал във всеки от предишните си 18 мача във Висшата лига.

Домакините на Роберто Де Зерби бързо подновиха сложната си игра и гарантира, че статистиката ще продължи само четири минути по-късно.

Грос, водейки отбора на мястото на наказания Луис Дънк, вкара грабващия поглед изравнителен гол, тъч на границата на 18-те на пчелите дворно поле, след като взе топката от Каору Митома, преди да нанесе удар с левия крак в долния десен ъгъл.

След това Брентфорд претърпя голям неуспех, когато накуцващият Мбеумо беше подпомогнат от терена от медицински персонал, след като премина на десния му глезен.

Тийнейджърът Хиншелууд заема централно място след подновяването на играта с няколко ключови приноса в рамките на две минути, за да обърне решително мача в полза на Брайтън.

Академията възпитаник, който се присъедини към клуба на седемгодишна възраст, беше нащрек да откаже на Wissa сигурен гол, преди да се издигне над резервата на Bees Кийн Луис-Потър в другия край, за да кимне при центриране на Грос отляво.

Брентфорд рядко заплашваше да грабне точка и можеше да завърши мача с човек по-малко, след като Уиса замахна с дясната си ръка към Гилмор, което доведе до жълт картон от рефера Питър Банкес.

Брайтън имаше шансове да постигне резултата комфортно, като Саймън Адингра два пъти се приближаваше, преди Хиншелууд да отпразнува ликуващо незабравима нощ с феновете на домакините.